W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.

- Budda

Michał Skibicki

Michał Skibicki

Do członków naszego zespołu zalicza się Michał Skibicki, który ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży prawnej i podatkowej. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Michał Skibicki skończył również studia podyplomowe z rachunkowości i podatków na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Swoją karierę rozpoczął w 2001r., jako prawnik, a dodatkowo od 2006r. zajmuje się również profesjonalnym doradztwem podatkowym. Był współzałożycielem oraz członkiem zarządu kancelarii prawniczej Masiota i Wspólnicy. Obecnie jest partnerem w kancelarii KMS Skibicki, skupiającej radców prawnych oraz doradców podatkowych. Jego obszar działalności to przede wszystkim prawo podatkowe, cywilne i medyczne, a także spółki handlowe. Prowadził projekty związane ze swoją pracą oraz zainteresowaniami.

W WFY Group, Michał Skibicki zajmuje się profesjonalną obsługą naszych Klientów z zakresu doradztwa podatkowego oraz prawa spółek handlowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy z wąskich i wyspecjalizowanych dziedzin prawa pomaga naszym Klientom w rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych spraw. W zakresie jego zainteresowań prawniczych znajduje się przede wszystkim prawo podatkowe, a także sprawy związane ze spółkami handlowymi. Doświadczenie zawodowe zdobywał w rodzaju wiodących poznańskich kancelariach prawnych. Obecnie jest partnerem zarządzającym w kancelarii, zajmującej się między innymi doradztwem podatkowym.

Co więcej, Michał Skibicki był również Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki z branży telekomunikacyjnej. Dodatkowo specjalizuje się w prowadzeniu i zarządzaniu ważnymi projektami. Dotyczą one między innymi: połączeń, podziałów i przekształceń spółek, optymalizacji podatkowych wypłat zysków czy aportów przedsiębiorstw, a także usprawnieniu sprzedaży. Obecnie dla naszych klientów Michał Skibicki jest nie tylko doradcą z zakresu prawa podatkowego, ale zajmuje się również przygotowywaniem specjalistycznej dokumentacji podatkowej transakcji podmiotów powiązanych, posiadających struktury holdingowe. W naszej firmie cenimy profesjonalizm, doświadczenie, specjalistyczną wiedzę, ale także właściwe podejście do naszych klientów.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowych studiów z zakresu rachunkowości i podatków na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki z branży telekomunikacyjnej. Od 2001 r. pracuje jako prawnik, a od 2006 r. wykonuje zawód doradcy podatkowego. W latach 2009-2015 współtworzył i zarządzał kancelarią Masiota i Wspólnicy adwokacka spółka partnerska. Od 2015 r. jest partnerem zarządzającym kancelarii KMS Skibicki spółka partnerska doradcy podatkowi i radcy prawni. Jego doświadczenie zawodowe koncentruje się wokół regulacji prawa podatkowego, spółek handlowych, cywilnego i medycznego. Przygotował kilkadziesiąt wniosków o interpretacje podatkowe oraz kilkaset opinii i informacji z zakresu prawa podatkowego.

Prowadził lub kierował projektami z zakresu:

• połączeń, podziałów oraz przekształceń,
• aportów przedsiębiorstw lub zorganizowanych części przedsiębiorstw,
• optymalizacji sprzedaży lub aktywacji podatkowej majątku,
• optymalizacji podatkowych wypłat zysków,
• przygotowywaniem dokumentacji podatkowej transakcji podmiotów powiązanych posiadających struktury holdingowe.