Finansowanie dłużne

Prywatny: Jakub Chabin

Doskonale wiemy, że dla wielu podmiotów gospodarczych finansowanie dłużne jest jedynym skutecznym sposobem na realizację ważnych projektów. Specjaliści z WFY Group pomogą w znalezieniu najlepszego partnera do tego rodzaju przedsięwzięć. Co tak naprawdę kryje się za terminem finansowania dłużnego? Chodzi o wykorzystanie zewnętrznych źródeł finansowania o charakterze nie udziałowym (obligacje bądź kredyty), aby plany rozwoju przedsiębiorstwa mogły się zrealizować. W grę może bowiem wchodzić poprawa potencjału sprzedażowego bądź użycie mechanizmu dźwigni finansowej dla rozwijania firmy.

Czym jest finansowane dłużne?

Przedsiębiorstwa, bez znaczenia czy duże czy małe, powinny nieustannie się rozwijać i realizować zamierzone cele biznesowe. Często jednak przeszkodą może być brak odpowiednich środków finansowych. W takich właśnie sytuacjach rozwiązaniem może być finansowanie dłużne, czyli pożyczenie pieniędzy w formie obligacji lub kredytu od instytucji finansowych lub osób trzecich, w celu przeprowadzania określonych zmian rozwojowych czy rozpoczęcia działalności w naszych obszarach (niszach).

Finansowanie dłużne można uzyskać za pomocą obligacji, pożyczek, kredytów bankowych czy leasingów.

Optymalne finansowanie dłużne tylko z naszym wsparciem

Projekty inwestycyjne da się zrealizować tylko wtedy, kiedy podmiot gospodarczy będzie dysponował odpowiednim kapitałem. Dzięki znajomości polskiego sektora finansowego pomagamy Klientom znaleźć partnera, który ten kapitał dostarczy. Na bieżąco monitorujemy politykę inwestorów wobec przedsiębiorstw, a więc jesteśmy w stanie realnie przyspieszyć korzystne dla Klientów decyzje. Opracowujemy modele biznesowe, pomagamy przygotować właściwą dokumentację i sformułować biznesplan, który spotka się z pozytywnym odbiorem dawców kapitału.

W jaki sposób znaleźć najlepsze finansowanie dłużne dla swojego przedsiębiorstwa?

Wiele firm lub przedsiębiorstw nie wie, w jaki sposób uzyskać finansowanie na swoje przedsięwzięcia. Właśnie dlatego naszym Klientom oferujemy profesjonalne wsparcie oraz uzyskanie finansowania, które będzie dopasowane do celu oraz specyfiki funkcjonowania danego przedsiębiorstwa.

Znalezienie właściwego partnera, który dostarczy niezbędny kapitał jest jednym z najważniejszych kroków, który podejmujemy współpracując z naszymi Klientami. Dzięki temu możemy zaproponować możliwie najbardziej optymalne finansowanie dłużne. Dodatkowo zajmujemy się przygotowaniem profesjonalnego biznes planu oraz kompleksowym doradztwem na każdym etapie uzyskania finansowania dłużnego – w ten sposób nasi Klienci zyskują kapitał do realizacji swoich celów strategicznych i rozwojowych.

Kto może skorzystać z finansowania dłużnego?

Finansowania dłużne jest skierowane do każdego przedsiębiorcy, który pragnie zachować niezależność we własnej firmie i zrealizować strategię działania, według własnych zasad. Czynnikiem, który może powstrzymywać przedsiębiorców przed skorzystaniem z finansowania dłużnego jest fakt, że uzyskany kapitał należy zwrócić wraz z odsetkami czy opłatami dodatkowymi. Naszym Klientom oferujemy jednak dopasowanie tego rodzaju finansowania do ich możliwości finansowych oraz potrzeb.